Ön mire fog nyomni? Hamarosan felugrik egy fontos kérdés az androidos telefonokon
Alapértelmezett keresőt és böngészőt is választani kell majd az androidos készülékek első beállításakor hamarosan.
Alapértelmezett keresőt és böngészőt is választani kell majd az androidos készülékek első beállításakor hamarosan.
Uniós szabályozás vet véget az Apple-világ zártságának. Az iPhone-os vállalat talán nem is veszít sok pénzt, több fejlesztőnek viszont márciustól akkor is busásan fizetnie kell majd az Apple-nek, ha alkalmazása semennyi bevételt nem termel. Ezt pedig a felhasználók is megérezhetik.
Az új uniós törvény, a DMA miatt az Apple példátlan változtatásokat tesztel az iPhone-okon. Gyakorlatilag el lehet felejteni „az iOS egy zárt operációs rendszer” állítást, és azok is örülhetnek, akik szeretnek iPhone-on játszani.
Szétválaszthatók lesznek a Meta egyes szolgáltatásai egy új uniós jogszabálynak köszönhetően, ennek azonban hátulütői is lehetnek a funkciók terén. Mutatjuk, mi mindenről dönthet a következő hetekben.
Jövő márciusban élesedik a digitális piacokról szóló jogszabály, ami sportszerűbb techpiaci versenyt és a felhasználói adatok erősebb védelmét biztosítaná. A riválisok lobbizása ellenére úgy tűnik viszont, hogy az iMessage ismét egérutat kap, megint ugyanazzal az indokkal, mint korábban.
Hamarosan több felesleges, de eddig törölhetetlen Windows-programot és szolgáltatást is kikapcsolhatnak majd a felhasználók. A Microsoft nem önszántából lett ilyen nagyvonalú, az EU kényszeríti rá.
Ismét az EU célkeresztjébe került a Microsoft: ezúttal a téma a jól ismert videótelefonálás alkalmazás, a Teams és a vállalat egyéb termékeinek az összekapcsolása.
Hamarosan már olyanokkal is cseveghetünk majd a WhatsApp alkalmazáson belül, akik más üzenetküldő alkalmazások felhasználói – ez egy új jogszabálynak köszönhetően valósulhat meg.
Véget vetne Brüsszel a Google, a Facebook, az Amazon és társaik pöffeszkedésének Európában, és megpróbálná visszaadni a puszta fejőstehénként kezelt, egyszeri felhasználók kezébe az irányítást, legyen szó a személyes adataink védelméről vagy akár a választásunk valódi szabadságáról az appboltokban. A digitális piacokról szóló jogszabály esélyt adna a kis techcégeknek is, hogy a mamutok mellett labdába rúghassanak, nem csoda, hogy a nagyok kézzel-lábbal tiltakoznak ellene. Ezt jövő márciusig tehetik meg, aztán, aki nem az új szabályoknak megfelelően játszik, most már tényleg súlyos büntetéseket kap a nyakába.
Közismert, hogy az Apple nem szeret a számokkal dobálózni. Kontinensünkön viszont törvény írja elő, mit kell nyilvánosságra hozni. Ennek hatására immár egyértelműek az Apple alkalmazás-áruházának felhasználására vonatkozó adatok.
Egyfajta lavinát indíthat el az a szabadpiacot erősítő törvény, amely lehetővé tenné, hogy az iOS-esek ne csak az App Store-ból tölthessenek le alkalmazásokat. Nagy technológiai vállalatok már készenlétben állnak, hogy ott legyenek, amikor – valamikor jövőre – eldördül a startpisztoly.